Poškodba igralca zaradi pirotehnike, veliki derbi prekinjen

SiolNET 22.10.2023  |  M. P., STA

V grški nogometni ligi je bil v Pireju na sporedu največji derbi, ki pa se je končal predčasno. Tekma osmega kroga med Olympiacosom in Panathianikosom je bila prekinjena v 56. minuti, potem ko je petarda med ogrevanjem za vstop v igro zadela gostujočega igralca Juankarja.

Obračun so prekinili v 56. minuti pri izidu 1:1. Španec Juankar je padel na igrišče, ko je ob njem eksplodiralo pirotehnično sredstvo. Španca so na nosilih odnesli s terena, potem pa je ekipa Panathinaikosa odšla v slačilnico. Hitro so igrišče zapustili tudi igralci domače ekipe ter italijanski sodniki, ki so sodili obračun. Po več kot eni uri so se domači vrnili na ogrevanje, gosti pa so ostali v garderobi. Grški mediji so poročali, da so Juankarja peljali v