Zgodovinski uspeh za Slovenijo: Mladinska selekcija NK Domžale napredovala v evropski mladinski ligi prvakov

Domžalec 24.10.2019  |  Miha Ulčar

Mladinska selekcija Domžal se je pred nekaj več kot 2000 gledalci veselila napredovanja v 2. krog tekmovanja Uefa Youth League in tako postala prvo slovensko moštvo, ki ji je uspel preboj v nadaljevanje omenjenega tekmovanja.

Rumeni bojevniki so romunski Viitorul izločili s skupnim rezultatom 2:0, za katerega sta poskrbela Tamar Svetlin in Tian Pantelić. Za ključni trenutek tekme je z ubranjeno enajstmetrovko v 37. minuti tekme poskrbel vratar Klemen Mihelak. Domžalčani so v polno merili že v 3. minuti dvoboja, ko je po lepem preigravanju in natančnem strelu v polno meril Svetlin. ”Šlo je za zelo specifično tekmo, saj vendarle gre za mladinsko ligo prvakov in ne kakršno koli srečanje