Jeseničani po kazenskih strelih slavili v Celju

RTV Slovenija 24.10.2023  |  R. K.

V slovenskem obračunu Alpske lige so se zmage veselili hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic, ki so na gostovanju po izvajanju kazenskih strelov ugnali Pellet Celje s 3:2.

Jeseničani statusa papirnatega favorita niso takoj potrdili. Borbeni Celjani so krenili odločno, že v šesti minuti pa je Jakob Bernard poskrbel za vodstvo. Jeseniški odgovor je bil hiter, David Planko je bil strelec za 1:1. A še pred koncem tretjine so znova vodili domači, za novo vodstvo je zadel Jakob Pečnik. Nadaljevanje v drugi tretjini ni prineslo zadetkov, Celjani so ob dobro razpoloženem vratarju Jakobu Brandnerju uspešno odbijali jeseniške napade, a tudi