Krka po slabi zadnji četrtini nesrečno izgubila v Baru

RTV Slovenija 30.10.2023  |  T. O.

Košarkarji Krke so v Baru vodili večji del tekme in šli v zadnjo četrtino s prednostjo devetih točk, toda Krka je nenadoma zastala v napadu, Mornar pa je stopnjeval ritem in v 5. krogu Lige ABA zmagal s 86:83.

V zadnjih sekundah sta z metom za tri točke poskusila Isaiah Cousins in Jan Špan (met 1/11), a neuspešno, tako da nista izsilila podaljška. Če je Krka do polčasa tekmecem nasula 50 točk in je po zaslugi Cousinsa (devet točk v tem delu) tudi v tretji četrtini ohranjala lepo prednost, pa je v zadnjih desetih minutah zatajila v napadu (24:12), kar je Mornar izkoristil. Ključno trojko je pol minute pred koncem zadel Dwight Murray jr. Najboljši strelec pri zmagovalcih