Blažič in Prepelič priigrala preobrat, a to ni bilo dovolj

SiolNET 31.10.2023  |  M. P., Š. L.

Cedevita Olimpija tudi po peti tekmi EuroCupa ostaja brez zmage, pa je doma igrala proti ekipi Wolves Vilnius, ki je bila ustanovljena šele lani. Ljubljančani so se v težave spravili že v prvem polčasu, ko so zaostajali tudi za 16, Jaka Blažič in Klemen Prepelič pa nista dala niti točke. Prav ta dva košarkarja sta v drugem polčasu priigrala preobrat (25 njunih točk), a v končnici niso ustavili razigranih gostov. Izid 78:86.

Eurocup, 4. krog Sportal Sporočilo iz Ljubljane: "Delamo prave stvari" S Klobučarjem od prve minute Jaka Klobučar Foto: www.alesfevzer.com Cedevita Olimpija je to sezono v vseh tekmovanjih odigrala 13 tekem, a zmagala le na štirih (proti Heliosu, Megi, Splitu in Derbyju). Ni pa dobila še nobene tekme v evropskem pokalu (štirje porazi). Niz treh porazov je pretekli konec tedna prekinila proti Derbyju v ligi ABA, ko je ekipo vodil pomočnik trenerja Andrea Turchetto