Andreja Leški je evropska prvakinja!

SiolNET 04.11.2023  |  Pe. M., STA

Slovenska judoistka Andreja Leški je evropska prvakinja v kategoriji do 63 kilogramov. V finalu prvenstva v Montpellieru je z vazarijem premagala drugo nosilko, Izraelko Gili Sharir. Anka Pogačnik je bila v kategoriji do 70 kilogramov v igri za bron, a jo je v borbi za tretje mesto porazila Hrvatica Barbara Matić.

Sportal Štangarjevi peto mesto, hiter konec za Štarkla in Kajzerjevo Leški, letošnja svetovna podprvakinja iz Dohe, je v prvem krogu premagala Španko Cristino Cabana Perez. Leški, ki je bila leta 2021 prav tako svetovna podprvakinja in istega leta v Lizboni še tretja na evropskem prvenstvu, je po treh minutah in pol podaljšane borbe le strla Španko, ki jo je premagala še petič na šestih medsebojnih dvobojih. Leški, sicer peta nosilka EP, se je nato v drugem krogu