Padel je rekord newyorškega maratona

SiolNET 05.11.2023  |  R. P., STA

Kenijka Hellen Obiri in Etiopijec Tamirat Tola sta letošnja zmagovalca maratona v New Yorku. Kenijka je 42,195 km dolgo preizkušnjo pretekla v času 2:27:23 ure, Etiopijec pa je danes postavil novo rekordno znamko v velikem jabolku - 2:04:58 ure.

Za 33-letno Kenijko Hellen Obiri, ki je letos slavila tudi na maratonu v Bostonu, se je uvrstila Etiopijka Letsenbet Gidey. Svetovna rekorderka na 10.000 metrov je dosegla šest sekund slabši čas (2:27:29), tretje mesto pa je z 10-sekundnim zaostankom zasedla lanska zmagovalka iz Kenije Sharon Lokedi (2:27:33). Hellen Obiri je bila po Bostonu letos najhitrejša tudi na newyorškem spektaklu. Foto: Reuters V moški konkurenci je 32-letni Tamirat Tola, svetovni prvak v