Dončić jasen: Veliko ljudi je govorilo, da nisem pripravljen, a ...

SiolNET 07.11.2023  |  Š. L.

"Prepričan sem, da se lahko izboljšam in napredujem še v prav vseh vidikih igre," je po šesti zmagi Dallasa v sezoni v svojem slogu redkobesedno na vprašanje, kako je lahko v svoji igri še boljši, odgovoril Luka Dončić. Ta je z Mavs s 117:102 slavil na gostovanju pri Orlando Magic in na sedmi tekmi sezone še šestič pripomogel k polnemu izkupičku, z 29 točkami pa je bil tudi prvi strelec srečanja in z Dallasom dosegel nekaj, kar klubu še nikoli v zgodovini ni uspelo.

Učinek Luke Dončića: 29 točk (4/7 za 2, 5/10 za 3, 6/6 prosti meti), 3 sk., 6 as., 2 ukr. žogi, 6 izg. žog v 35:09 Sportal Dončić presenetil in se veselil po že videnem scenariju Dallas je v drugi četrtini že zaostajal z 48:63, a je nato našel moč za preobrat in se v velikem slogu podpisal še pod šesto zmago v tej sezoni. Orlando je v prvem polčasu metal s skoraj 60-odstotno uspešnostjo, a je ta odstotek ob boljši obrambi Dallasa v drugem delu padel za polovico,