Pingvini v podaljšku končali zmagoviti niz Kraljev, Kopitar sam na drugem mestu večne lestvice #video

SiolNET 10.11.2023  |  S. K., Pe. M.

Hokejisti Los Angeles Kings so pred domačimi gledalci v podaljšku izgubili (3:4) proti eni najskromnejših ekip vzhoda Pittsburgh Penguins. Anže Kopitar je ob porazu vpisal asistenco, kar je bila njegova 1.155. točka v karieri. Zdaj je sam na drugem mestu večne lestvice LA Kings. To je bil peti poraz Kraljev v sezoni, prvi po štirih zaporednih zmagah. Kalifornijci ostajajo na tretjem mestu zahodne konference in pacifiške divizije, Pittsburgh je 13. na vzhodu.

Liga NHL, 8. november Sportal Ponosni, da ga imajo Glavni trener Kraljev Todd McLellan je po sredini zmagi pri prvakih v Vegasu, kjer je Anže Kopitar kot četrti kralj v zgodovini dosegel 400. NHL-zadetek, tokrat mesto med vratnicama zaupal drugemu vratarju Pheonixu Copleyju. Ta je na koncu zaustavil 16 strelov od zgolj 20 Pittsburgha. Kot prvi ga je v osmi minuti srečanja premagal kapetan gostov Sidney Crosby. Sedem minut zatem so gostitelji prek Carla Gundstroma