Odlična Pia Lovrič le še zmago oddaljena od svojega drugega posamičnega naslova

Domžalec 13.11.2021  |  Miha Ulčar

Domžalska teniška igralka Pia Lovrič je v turški Antalyi na profesionalnem ITF turnirju z nagradnim skladom 15.000 ameriških dolarjev po štirih uspešno končanih tekmah le še zmago oddaljena od svojega drugega posamičnega naslova na ITF turnirju. 19-letna Pia Lovrič se je v današnjem polfinalu turnirja pomerila z domačinko Ilay Yoruk.

Lovričeva je že v uvodu ekspresno hitro povedla s 4:0 in kasneje niz uspešno pripeljala h koncu. V drugem nizu si Turkinja podobno slabega začetka ni privoščila. Povedla je z 2:0, a kmalu je bila znova v prednosti Lovričeva. Slednja je povedla s 4:2, Turkinji je rezultat še uspelo poravnati na 4:4, česarkoli več pa Domžalčanka ni dopustila. V nedeljo bo Lovričeva lovila svoj drugi posamični naslov na ITF turneji. Prvič je bila najboljša marce letos v New Delhiju,