Boston z osmo zmago sezone diha za ovratnik Philadelphii

RTV Slovenija 14.11.2023  |  To. G.

V športu so soočenja ekip iz Bostona in New Yorka vedno nekaj posebnega, a v košarki je razmerje že dolgo znano. Kelti so doma suvereno s 114:98 premagali Knickse in se z osmo zmago sezone povzpeli tik pod vrh Vzhoda, na katerega ciljajo.

"V prvem polčasu so zadevali po želji, v drugem pa smo jih začeli ustavljati," je domači zvezdnik Jayson Tatum opisal pot do tretje zaporedne zmage in dodal: "Imeli smo tri tekme v štirih dneh, zdaj pa gremo za en teden na gostovanje. Upam, da bomo lahko nadaljevali v tem ritmu." Tatum je zbral 35 točk, od tega kar 17 v zadnji četrtini, pred katero je Boston vodil zgolj z 91:88. Kristaps Porzingis je prispeval 21 točk, 22 pa jih je dodal Jaylen Brown. Celticsi so z