Cedevita Olimpija zaostajala za 28, pa se je skoraj zgodil čudež

SiolNET 15.11.2023  |  Matej Podgoršek, Š. L.

Košarkarji Cedevite Olimpije so izgubili še z Veolio Towers iz Hamburga (83:86), na papirju najslabšo ekipo skupine A, kar je njihov 12. zaporedni poraz v EuroCupu. Ob polčasu je bil rezultat znosnih 36:43, nato pa je sledil popoln kolaps v tretji četrtini (13:31) in na semaforju je bilo izpisano 49:74. A je Ljubljančanom skoraj uspelo doseči neverjeten preobrat v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 34:12.

Eurocup, 6. krog Sportal Priznanje za Jako Blažiča V Stožicah je bil na sporedu obračun dveh ekip, ki sta bili po šestih odigranih krogih še brez zmage. Kolektiv iz Hamburga je izgubil proti Prometeju, London Lionsom, Paris Basketballu, Hapoelu, Joventutu in nazadnje Bešiktašu. In dobil kar 611 točk. Cedevita Olimpija je v soboto zabeležila prvo gostujočo zmago v sezoni, ki je bila tretja zaporedna v ligi ABA. V ponedeljek zaradi bolečin v hrbtu z ekipo ni treniral