Razigrani Sacramento v Dallasu podaljšal zmagoviti niz

RTV Slovenija 19.11.2023  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so prvič v tej sezoni doživeli dva zaporedna poraza. Na domačem parketu so izgubili proti Sacramentu s 113:129. To je bila že šesta zaporedna zmaga Kraljev.

Štiri minute pred koncem tretje četrtine je bil izid izenačen (89:89), potem pa je Sacramento z delnim izidom 18:7 prevzel pobudo. V zadnji četrtini je prednost gostov hitro narasla in že pet minut pred koncem tekme se je trener Jason Kidd odločil, da v igro pošlje rezerviste. Luka Dončić je bil najboljši strelec Mavericksov s 25 točkami, čeprav mu met ni stekel (7/19 iz igre, 3/7 za tri). Zbral je tudi 10 skokov in 7 podaj v 32 minutah. Kyrie Irving je prispeval