Zdravljica v Italiji: hitri Slovenci odnesli 50 tisočakov #video

SiolNET 20.11.2023  |  Gregor Pavšič

Slovenski voznik relija Boštjan Avbelj je s sovoznikom Damijanom Andrejko (škoda fabia rally2) ubranil naslov prvaka italijanskega prvenstva IRC. Na stopničkah v svojem razredu sta sezono končala tudi Martin Čendak in Jakob Markežič (renault clio rally5).

Foto: osebni arhiv Boštjan Avbelj (škoda fabia rally2) je italijansko prvenstvo IRC osvojil že lani, kar je bila zanj tudi podlaga za naziv avtomobilista leta 2022 v Sloveniji. Avbelj se je nato letos z moštvom Munaretto povzpel še stopničko višje v absolutno italijansko prvenstvo in zato tudi prevzel italijansko tekmovalno licenco. Avbelj je skupno pred zadnjim relijem v Monzi četrti. Vzporedno pa se je nato vendarle podal tudi na relije prvenstva IRC – prvega je