Brez presenečenj, Maribor in Mura brez težav

SiolNET 21.11.2023  |  R. P., Š. L.

Rekorder pokalnega tekmovanja Maribor je v 1/16 finala na gostovanju v Ajdovščini pri Primorju zmagal s 3:1. Mura je z 2:0 zmagala na gostovanju pri Šenčurju. Jesenski prvak 2. SNL Nafta je v sredo po izvajanju enajstmetrovk izločil vodilnega prvoligaša Celje, drugoligaš Gorica pa je doma premagal Domžale (2:1). Branilka pokalnega naslova Olimpija je na Kodeljevem zanesljivo ugnala velenjski Rudar (4:1), mreža zmajev pa se je pod vodstvom Zorana Zeljkovića zatresla prvič po 545 minutah. Rogaška je po

Pokal Slovenije, 2. krog Pokal Slovenije, 1/16 finala: Četrtek, 23. november: Devetkratni pokalni zmagovalec Maribor je gostoval v Ajdovščini, kjer gre Primorju v 2. SNL zelo dobro, saj je jesenski del sklenil na tretjem mestu. Sredi prvega polčasa so vijolice povedle. Domači branilec Haris Dedić je predložek, ki ga je v kazenski prostor poslal Hillal Soudani, poslal v lastno mrežo. V 30. minuti so izbranci Anteja Šimundže podvojili prednost, med strelce se je