309 točk brez podaljška, največ v zadnjih 32 letih

RTV Slovenija 22.11.2023  |  To. G.

Indiana in LA Lakers sta prva kluba, ki sta si priigrala napredovanje v novem pokalnem tekmovanju. Pacersi so pri tem odigrali noro strelsko tekmo s Hawksi, saj se je obračun Atlanta – Indiana po rednih 48 minutah končal z izidom 152:157.

Že pred tekmo v Atlanti se je pričakovalo, da bodo Hawksi in Pacersi uprizorili največji strelski šov v zadnjih desetletjih. Dosedanje igre strelsko navdahnjenih ekip in napovedi se je odražalo na stavnicah, ki so postavile mejo za skupno vsoto pričakovanih točk na kar 252,5 točke, največ po letu 1995. Vendar je dogajanje na igrišču vse to še preseglo. Atlanta je proti koncu 2. četrtine vodila že za 20 točk in je prvi polčas dobila s 86:73. A domači Sokoli so