Krka v Domžalah utrpela prvi poraz sezone

RTV Slovenija 22.11.2023  |  M. L.

Košarkarji Kansai Helios Domžale so dobili tekmo 9. kroga Lige Nova KBM in Krki prizadejali prvi poraz v novi sezoni državnega prvenstva. Slavili so s 83:80.

Srečanje je bilo zelo živahno in izenačeno. Obe ekipi sta vodili za največ osem točk, o zmagovalcu pa so odločale zadnje minute. Rok Nemanič je tri minute pred koncem zadel trojko in Domžalčane popeljal v vodstvo s +1 (81:80). Novomeščani so v končnici tekme zapravili kopico napadov za prevzem vodstva, 21 sekund pred koncem so bili prisiljeni v osebno napako nad Nemaničem, ki je zadel oba prosta meta (83:80). Krka je imela za izenačenje izida na voljo 12 sekund in