Dallas z Dončićem v zadnji četrtini zapravil +20, a se le izvlekel

SiolNET 22.11.2023  |  Rok Plestenjak, Š. L.

Ljubitelji košarke so dan pred zahvalnim dnevom v ligi NBA spremljali kar 14 tekem. Košarkarji Dallasa so prekinili niz dveh zaporednih porazov. V gosteh so premagali Los Angeles Lakers. Čeprav se je Dallas spogledoval z zanesljivo zmago, saj je v zadnjo četrtino vstopil s +20, se gostitelji niso predali in na krilih neuničljivega LeBrona Jamesa dobro minuto pred koncem celo povedli s 101:99. Luka Dončić (30 točk, 12 skokov in 8 asistenc) je nato podal Kyrieju Irvingu, ki je zadel ključno trojko za zmago.

Liga NBA, 21. november Sportal Dončić zaradi dveh dejanj v središču pozornosti Los Angeles Lakers : Dallas Mavericks 101:104 (25:29, 46:62, 71:91) James 26, Reaves 17, Russell 15, Prince 14, Davis 10; Dončić 30, Irving 28, Green 15 Učinek Luke Dončića: 30 točk (za tri 3/12, za dve 7/14, prosti meti 7/8), 12 sk., 8 as., 2 ukr. žogi v 39 minutah Dolgo časa je kazalo, da bo Dallas zlahka zmagal v mestu angelov. Prednost Kiddovih varovancev se je povečevala iz četrtine