Maribor brez težav opravil delo v Ajdovščini, Mura pa v Šenčurju

RTV Slovenija 23.11.2023  |  R. K.

Z dvema zadetkoma v prve pol ure in enim na začetku drugega polčasa so nogometaši Maribora v Ajdovščini premagali Primorje s 3:1 in se uvrstili v osmino finala Pokala Pivovarne Union.

Mariborčani so povedli v 22. minuti. Visok predložek z desne strani je v kazenski prostor poslal Hilel Soudani, na videz nenevarno žogo pa je za hrbet svojega vratarja z glavo poslal Haris Dedić. V 30. minuti je vodstvo vijoličastih z natančnim strelom z roba kazenskega prostora povišal Marko Kolar. Tretji gol je padel na začetku drugega polčasa. Soudani je po preigravanju s podajo čez kazenski prostor našel Marina Laušića, ki je natančno meril v levi zgornji kot.