Priložnost za prvi slovenski preboj med deset v tej sezoni

RTV Slovenija 24.11.2023  |  S. J.

Ta konec tedna bodo med alpskimi smučarji v akciji ženske, ki bodo v Killingtonu v soboto nastopile v veleslalomu, v nedeljo pa v slalomu, slovenske barve bodo branile Ana Bucik, Andreja Slokar in Neja Dvornik. Prenosa obeh tekem bosta na TV Slovenija 2.

Ana Bucik je sezono začela z najboljšim veleslalomom kariere v Söldnu, ko je uvodno ledeniško preizkušnjo na Rettenbachu končala tik za najboljšo deseterico na 11. mestu. Tudi na slalomski uverturi v Leviju na Finskem je bila edina Slovenka, ki je osvojila točke. Na prvem slalomu je po napaki pristala v snegu in ostala brez finalne vožnje, na drugem slalomu pa je zasedla 18. mesto. Andreja Slokar še lovi tekmovalne občutke Prve veleslalomske in slalomske točke v