Patpoložaj na derbiju Italije: Martinez odgovoril Vlahoviću

RTV Slovenija 26.11.2023  |  T. O., To. G.

V 13. krogu Serie A se je odigral največji derbi v Italiji. Drugouvrščeni Juventus je gostil vodilni Inter, Dušan Vlahović je popeljal staro damo v vodstvo v 27. minuti, a je kapetan Milančanov izenačil že v 33. minuti, kar je bil tudi končni izid.

Inter je imel rahlo pobudo v prve pol ure derbija v Torinu, a resne nevarnosti za Juventus ni bilo. Stara dama je udarila v 27. minuti iz hitrega protinapada: na sredini je do žoge prišel Dušan Vlahović, ki jo je hitro oddal na levo do Federica Chiese. Povratno podajo v kazenskem prostoru je 23-letni napadalec Srbije s prvim dotikom spremenil v vodstvo z 1:0. Milančani so odgovorili čez pet minut, ko je udarila njihova napadalna naveza. Marcus Thuram je s prodorom