Neverjeten večer LeBrona Jamesa

SiolNET 28.11.2023  |  R. P.

Na dvoboju med Philadelphio 76ers in Los Angeles Lakers se je pisala zgodovina. Gostitelji so odpihnili goste iz mesta angelov. Na krilih izjemnih predstav Joela Embiida in Tyresa Maxeyja so jih premagali kar za 44 točk (138:94), s tem pa LeBronu Jamesu prizadejali najhujši poraz v karieri. 38-letni zvezdnik v 21-letni karieri ni še nikoli izgubil s tako visoko razliko. To se mu je zgodilo ravno na tekmi, na kateri je podrl rekord Kareema Abdula Jabbarja po številu odigranih minut v ligi NBA. Tako v rednem

Sportal Vesele novice iz Dallasa, Denver odličen tudi brez Jokića Kralj LeBron James je pri 38 letih v ligi NBA doživel že marsikaj, tako hudega poraza kot na gostovanju pri 76ers pa še nikoli. Da je bila tekma še bolj neverjetna, je poskrbel zgodovinski podatek, da je James ravno na tem srečanju, na katerem je v 30 minutah dosegel 18 točk, postavil nov mejnik v ligi NBA. Če upoštevamo tako srečanja rednega dela kot tudi tista v končnici, je James popravil rekord