Šeško s porazom iz Manchestra, Oblak v osmino finala, PSG do točke z 11-m v 98. minuti

RTV Slovenija 28.11.2023  |  M. R.

Ljubitelji nogometa so v Ligi prvakov pogledovali proti Manchestru, kjer sta pri evropskem prvaku Cityju z Leipzigom gostovala dva Slovenca. Njuno moštvo je vodilo z 0:2, a na koncu izgubilo s 3:2. Benjamin Šeško je igral od 60. min, Kevin Kampl od 87.

Manchester City je v predzadnjem krogu s peto zmago potrdil prvo mesto v skupini G, varovancem Pepa Guardiole bi za to zadostovala že točka. Šeško zaradi bolečin v vratu v soboto ni igral v Bundesligi proti Wolfsburgu (poraz z 2:1), tokrat pa je dobil priložnost v zadnje pol ure. Varovanci Marca Roseja so hitro zabili dva gola, pod oba se je po dveh napakah domače obrambe podpisal Lois Openda (v 13. in 33. minuti). To je pomenilo, da se je City v Ligi prvakov v