Dallas z 41 točkami Dončića Houstonu preprečil pokalno napredovanje

RTV Slovenija 28.11.2023  |  T. J.

Pred gostovanjem v American Airlines Centru so košarkarji Houstona ohranjali možnost za napredovanje v novem pokalnem tekmovanju Lige NBA, toda v Dallasu so naleteli na previsoko oviro (121:115). Luka Dončić je blestel z 41 točkami.

Kapetan slovenske reprezentance, ki si je na zadnji tekmi, ko je Dallas klonil na gostovanju pri Clippersih, zvil levi palec, je proti najboljši obrambi v ligi v statistiko vpisal še po devet skokov in podaj, ukradel je tudi dve žogi, v 38 minutah pa nobene izgubil. Kyrie Irving se je izkazal s 27 točkami, 22 od teh je prispeval v drugem polčasu. Oba sta bila natančna pri izvajanju prostih metov, Luka jih je 8/9, Kyrie pa celo 9/9. Izjemno obetavni turški center