Inter blestel v Neaplju in se vrnil na vrh

SiolNET 01.12.2023  |  R. P., M. P., STA

Milanski Inter je v nedeljskem derbiju 14. kroga italijanskega prvenstva v Neaplju branilce naslova nadigral kar s 3:0 in se vrnil na vrh razpredelnice. Pred drugouvrščenim Juventusom ima dve, pred tretjeuvrščenim Milanom pa šest točk prednosti.

Sportal Bayer Leverkusen prekinil zmagoviti niz, a znova ni izgubil Zasedba iz lombardijske prestolnice je v Neaplju prikazala zelo zrelo predstavo. Povedla je v končnici prvega polčasa po "projektilu" Turka Hakana Calhanogluja z 20 metrov. Na 2:0 je v 62. minuti po kombinirani akciji in "slalomskem vložku" povišal Nicolo Barella, končni izid pa je v 85. minuti postavil Francoz Marcus Thuram. Pred tem je Roma pa po hudem boju v gosteh ugnala Sassuolo z 2:1. Na