Maribor s tremi hitrimi zadetki odločil večni derbi

RTV Slovenija 03.12.2023  |  To. G.

S tremi goli v uvodnih 22 minutah so nogometaši Maribora pred 7500 gledalci v Ljudskem vrtu premagali Olimpijo (3:1) in se po februarju spet veselili zmage na večnem derbiju. Razlika na lestvici je šest točk v korist Ljubljančanov.

Zmaje sta šokirala hitra zadetka na začetku tekme, po katerih se niso več pobrali. Najprej je že v drugi minuti sodnik po igranju z roko piskal najstrožjo kazen, ki jo je v zadetek spremenil Arnel Jakupović. Manj kot dve minuti pozneje je vodstvo s svojim prvim golom na tekmi povišal igralec dvoboja Jan Repas. 26-letni vezist se je izkazal še v 22. minuti, ko je z evrogolom praktično odločil srečanje. Olimpija je bila v prvem delu praktično nenevarna za gol