Brignone v Tremblantu slavila še drugič zapored

RTV Slovenija 03.12.2023  |  M. L.

Italijanka Federica Brignone je dobila ženski veleslalom za svetovni pokal v Tremblantu v Kanadi in po številu zmag v tem tekmovanju postala najuspešnejša italijanska alpska smučarka v zgodovini. Druga je bila Lara Gut Behrami, tretja Mikaela Shiffrin.

Razplet finala je krojilo vreme, v zaključku tekme so se razmere na progi izjemno poslabšale, izdatno se je okrepil veter, zaradi megle je bila tudi vidljivost precej slabša. Posledično najboljše iz prve vožnje niso mogle z vrha izriniti Brignone, ki je še drugič zapored slavila na tem kanadskem prizorišču. Tudi izdatna prednost najboljših ni bila dovolj. Shiffrin in Vlhova sta imeli 1,17 oziroma 1,22 sekunde naskoka pred finalnim nastopom, a njuna prednost je