Nov rekord neutrudnega Kopitarja in nova domača zmaga za Kralje

SiolNET 04.12.2023  |  A. T. K., S. K., STA

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL spet slavili zmago. Potem ko so Washington Capitals prekinili njihov zmagoviti niz petih tekem, so se Kralji takoj pobrali in zanesljivo, s 4:1, premagali prvake iz sezone 2021/22 Colorado Avalanche. Kapetan Kraljev Anže Kopitar se je s podajo vpisal med rekorderje tega moštva.

Sportal Dallas prerešetal mrežo Tampe, uspešna tudi oba divizijska tekmeca Kraljev Anže Kopitar je s podajo za vodstvo kalifornijskega moštva z 2:1 pri zadetku Quintona Byfielda v tretji tretjini skupno dosegel 758. podajo v dresu Kraljev, skupno pa 20. točko to sezono. S podajo je presegel dosedanjega rekorderja, Kanadčana Marcela Dionna, ki je zbral 757 podaj na 921 tekmah. Slovencu je rekord uspel v 1.313 tekmah. Anze Kopitar recorded his 758th career assist and