Slovenke po porazu nazadovale v ligo C

SiolNET 05.12.2023  |  STA

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v zadnjem, šestem krogu lige narodov v skupini B4 v Pardubicah izgubila s Češko z 0:4 (0:2). S porazom so Slovenke nazadovale v ligo C.

Sportal Kuštrinova zadela dvakrat, Slovenija ima prvo zmago Izbranke Saše Kolmana so v ligi narodov doživele še drugi poraz. Čehinje so potrdile prvo mesto v skupini z zanesljivo zmago in se prebile v ligo A, medtem ko so Slovenke kot najslabše tretjeuvrščene v ligi B izpadle v ligo C. Čehinje so povedle v 12. minuti, ko je Kamila Dubcova zadela za 1:0. Svoje priložnosti so imele tudi Slovenke, vendar so bile gostiteljice blizu drugemu zadetku v 28. minuti, ko je