Nič novega v Stožicah: še en gladek poraz Cedevite Olimpije

RTV Slovenija 06.12.2023  |  T. O., M. L.

Košarkarji Cedevite Olimpije ostajajo brez zmage v sezoni Evropskega pokala. Neslavni niz (10 tekem, 10) porazov so nadaljevali proti Hapoelu iz Tel Aviva, ki je bil v Stožicah boljši z 80:95.

Slovenski prvaki so že igrali brez Klemna Prepeliča, ki je pred iztekom dvomesečne pogodbe zapustil klub, se je pa vrnil center Karlo Matković, ki je bil z 19 točkami za Jako Blažičem (21) drugi strelec ekipe. Na začetku zadnje četrtine je moral zaradi poškodbe rame na klop prvi organizator igre Justin Cobbs. Dvoboj si je v Stožicah ogledalo le 500 gledalcev. Stewart in Glas povlekla ljubljanski voz Zmaji so se v prvem polčasu dobro zoperstavili izraelskemu