Bernardo Silva in Grealish vrnila City na zmagovite tirnice

RTV Slovenija 10.12.2023  |  A. G.

Manchester City je po treh neodločenih izidih in porazu proti klubu Aston Villa prekinil serijo tekem brez zmag. V 16. krogu Premier lige se je novinec med elito Luton odlično upiral evropskim prvakom, ki so se morali pošteno potruditi za 3 točke (1:2).

Varovanci Pepa Guardiole za vodilnim Liverpoolom zaostajajo štiri točke in so na četrtem mestu. Obeta se izjemno napet boj za naslov angleškega prvaka. V prvem polčasu je Luton odbil vse napade Cityja in nato povedel v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Andros Townsend je z desne strani poslal natančen predložek pred vrata, Elijah Adebayo pa je z glavo poslal žogo v mrežo. V 62. minuti je izenačil Bernardo Silva s strelom z roba kazenskega prostora. Tri minute