Langus in Hebar z dvema zadetkoma zrežirala visoko zmago Slovencev

RTV Slovenija 11.12.2023  |  A. G.

Mladi slovenski hokejisti so na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina B) na Bledu na uvodni tekmi odpravili Hrvaško s 7:0. Na turnirju tretje kakovostne ravni za igralce do 20 let sta se prvi dan visokih zmag veselili tudi Italija in Ukrajina.

Varovanci Mitje ŠivicA so edini zadetek v prvi tretjini dosegli v 6. minuti, ko je bil ob prednosti igralca več uspešen Maj Crnkić. Že v 20. sekundi 2. tretjine je na 0:2 povišal Nace Langus. Po pol igre je zadel Anže Žeželj, le minuto zatem pa ob "power playu" še enkrat Langus. Tian Hebar je po hitrem protinapadu zadel celo z igralcem manj. V zadnji tretjini sta gladko zmago potrdila Mark Sever in Hebar. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 50:19. Šivic: