Otočani v podaljšku strli odpor Javorjevih listov

RTV Slovenija 12.12.2023  |  T. G.

Bo Horvat je v 46. sekundi podaljška poskrbel za zmago NY Islandersov nad Torontom s 4:3. Še več golov je padlo na obračunu Colorado – Calgary, ki je po preobratu v zadnji tretjini s 6:5 pripadel Denverčanom.

Pri Torontu je John Tavares, ki je bil med letoma 2009 in 2018 nosilec Otočanov, dosegel gol in podajo, skupno pa je dosegel že svojo 1000. točko v Ligi NHL. Javorjevi listi so podaljšek izsilili le sedem sekund pred iztekom rednega dela, ko je zadel Morgan Rielly. A še pred iztekom prve minute podaljška je Bo Horvat izkoristil podajo Mathewa Barzala, nato je 28-letnik iz Londona v drugem poskusu zadel za sladko zmago s 4:3. NY Islanders so zdaj druga ekipa