Norvežanke in Francozinje niso dovolile presenečenja

RTV Slovenija 12.12.2023  |  R. K.

Prvi polfinalistki svetovnega prvenstva v rokometu za ženske sta Francija in Norveška. Francozinje so v Trondheimu s 33:22 premagale Čehinje, gostiteljice Norvežanke pa v derbiju četrtfinala z 29:23 do te tekme še neporažene Nizozemke.

Nizozemke so na začetku tekme povedle s 4:2, nato pa so branilke naslova dosegle pet golov zapored. Gostiteljice so v nadaljevanju pobegnile za pet golov, vendar so jih Nizozemke na začetku drugega polčasa ujele. Tekma je bila izenačena do sredine drugega polčasa, ko je Norveška povedla za pet golov in srečanje mirno pripeljala do konca. Pri domačinkah je devet golov dosegla Stine Skogrand, pri Nizozemkah ob razpoloženih norveških vratarkah Silje Solberg in Katrine