V polfinale še Švedinje in Danke

SiolNET 13.12.2023  |  Š. L.

Švedska ženska rokometna reprezentanca se je po zmagi v Herningu nad Nemčijo s 27:20 (16:6) uvrstila v polfinale svetovnega prvenstva na Danskem, Norveškem in Švedskem. Zadnja polfinalna vstopnica pa je po zmagi nad Črno goro s 26:24 (13:10) pripadla Danski. V torek so se v polfinale uvrstile tudi Francozinje in Švedinje.

SP v rokometu, 14. dan V torek presenečenja nista dovolili Francija in Norveška. Francija je s 33:22 (18:16) odpravila Češko, Norveška pa je zatem s 30:23 (12:11) izločila Nizozemsko. Francija se bo v polfinalu pomerila s Švedsko, ki je danes premagala Nemčijo. Švedinje so temelje za zmago postavile v prvi polovici tekme. Povedle so s 7:0, prvi gol so prejele šele v petnajsti minuti, polčas pa zaključile z desetimi goli naskoka (16:6). Nadaljevanje so imele pod