Najboljši v drugem polčasu ustavili Dončića in Dallas

SiolNET 14.12.2023  |  M. P., S. K.

Oslabljeni Dallas Mavericks (manjkali so Kyrie Irving, Maxi Kleber, Josh Green in Seth Curry) so v domači dvorani American Airlines izgubili s trenutno najboljšo ekipo zahodne konference lige NBA Minnesoto Timberwolves (101:119) in prekinili niz štirih zaporednih zmag. Luka Dončić je v 39 minutah na parketu dal 39 točk (na deveti tekmi v nizu je dosegel 30 ali več točk) ter dosegel še 13 asistenc in šest skokov, a tudi osem izgubljenih žog.

Sportal Rekordna predstava Antetokounmpa in pretep na parketu Luka Dončič in Dallas Mavericks so bili v zadnjih dneh zelo vroči, saj so premagali Utah Jazz (147:97), Portland Trail Blazers (125:112), Memphis Grizzlies (120:113) in Los Angeles Lakers (127:125). Na vseh teh tekmah se je izkazal slovenski superzvezdnik, ki je zadnjo tekmo, na kateri je dosegel manj kot 30 točk, odigral 20. novembra proti Sacramentu (25 točk). V noči na petek je Dallas čakal spopad z