Klaebo 70. v karieri prehiter za konkurenco

RTV Slovenija 15.12.2023  |  T. J.

V Trondheimu, kjer bo naslednje svetovno prvenstvo v nordijskih disciplinah, sta za domače slavje v sprintu za svetovni pokal smučarskih tekačev poskrbela Kristine Stavaas Skistad in Johannes Hoesflot Klaebo.

27-letni norveški zvezdnik, ki prihaja prav iz Trondheima, je zmagal že 70. v karieri. Najboljši je bil že v kvalifikacijah, v finalu pa je slavil pred Francozom Lucasom Chanavatom in rojakom Haraldom Oestbergom Amundsenom. Miha Šimenc je v kvalifikacijah stopnjeval ritem, na koncu pa mu je na 34. mestu do prve trideseterice z zaostankom 8,18 sekunde zmanjkalo le 18 stotink sekunde. Anže Gros je na 59. mestu zaostal 13,93 sekunde, brez točk je na 61. mestu ostal