Man Utd do velike točke na derbiju z Liverpoolom, Arsenal skočil na vrh

SiolNET 15.12.2023  |  M. P., S. K.

V derbiju 17. kroga angleške premier lige szta v nedeljo na Anfieldu obračunala Liverpool in Manchester United, tekma pa se je končala z remijem (0:0), ki je zadovoljil trenerja Rdečih vragov Erika Ten Haga. Na vrh angelškega prvenstva je skočil Arsenal, ki je bil danes z 2:0 boljši od Brightona. Že v petek zvečer je Tottenham za 2:0 zmagal v Nottinghamu, v soboto je Manchester City proti Crystal Palace že vodil z 2:0, do konca tekme pa vodstvo zapravil in se moral zadovoljiti zgolj s točko za remi z 2:2.

Sportal Tottenham eksplodiral na derbiju, Man City se je rešil Arsenal je doma z 2:0 ugnal Brighton, Villa pa je bila v gosteh z 2:1 boljša od Brentforda. Londončani v prvem polčasu kljub premoči niso našli poti do mreže, v drugem pa so vendarle strli odpor tekmeca. V 53. minuti je najprej zadel Gabriel Jesus, v 87. minuti je zmago potrdil Kai Havertz. Arsenal je spet skočil na vrh. Foto: Reuters Aston Villa je po prvem polčasu zaostajala, v zadnjem delu pa je