Dve slovenski medalji na mladinskem svetovnem prvenstvu v Braziliji

SiolNET 15.12.2023  |  S. K.

Mladi slovenski jadralci se s svetovnih mladinskih prvenstev 2023 Youth Sailing World Championships v Braziliji vračajo s kar dvema srebrnima medaljama. V razredu ILCA 6 je srebro osvojil Luka Zabukovec, med dekleti v iQFoil pa Lina Eržen. Njen brat Val Eržen je le za las zgrešil stopničke in tekmovanje končal na četrtem mestu.

V brazilskem Búziosu so se ta teden odvijala mladinska svetovna prvenstva 2023 Youth Sailing World Championships za razrede iQFoil, ILCA 6, 420, nacra 15, 29er in formula kite, na katerih je v konkurenci več kot 400 mladih jadralcev iz 61 držav nastopilo tudi 12 slovenskih. Skozi celotno prvenstvo so jadrali odlično in se uvrščali med najboljše, uvrstitev vsaj polovice slovenske ekipe med najboljših deset v svojih razredih pa je bil tudi eden od glavnih ciljev