Dva nova rekorda Dončića in trojni dvojček že v tretji četrtini

SiolNET 17.12.2023  |  M. P., S. K.

Luka Dončić ima s trojnim dvojčkom (40 točk, 12 skokov in deset asistenc) največ zaslug, da so Dallas Mavericks s 131:120 premagali Portland Trail Blazers. Trideset točk je dosegel že v prvem polčasu, do petega trojnega dvojčka v tej sezoni pa je prišel že v tretji četrtini.

Sportal Oslabljeni Boston še podaljšal niz domačih zmag Luka Dončić je dosegel svoj že 61. trojni dvojček v ligi NBA. Z njim je na večni lestvici na devetem mestu. Letos je presegel legendarnega Larryja Birda (59), naslednji pred njim je James Harden (74). S 198 trojnimi dvojčki je rekorder Russell Westbrook. Ljubljančan je nov rekorder franšize Dallas Mavericks, saj je še na 79. tekmi dosegel več kot 35 točk. Tako je presegel klubsko legendo Dirka Nowitzkega.