Fluminense prvi finalist klubskega SP

SiolNET 18.12.2023  |  STA

Nogometaši Fluminenseja so prvi finalisti klubskega svetovnega prvenstva v Džedi. Brazilci so v polfinalu premagali egiptovski Al Ahly z 2:0 (0:0). Brazilci se bodo v finalu, ki bo petek, merili z boljšim iz torkovega polfinala med Manchester Cityjem in Urawo Red Diamonds.

Južnoameriški prvak Fluminense je v prvem polfinalu proti afriškemu prvaku v prvem polčasu dvakrat zadel vratnico, v deveti in 24. minuti je tako brez zadetka ostal Jhon Arias. Al Ahly je imel žogo manj v posesti, a dotlej celo več streljal, je pa v 68. minuti izkušeni Marcelo Fluminenseju priigral enajstmetrovko, ki jo je zatem v 71. minuti unovčil Arias. John Kennedy je v 90. minuti potrdil zmago Brazilcev, ki so se sicer morali zanjo kar namučiti, saj so tudi