Velika vrnitev oslabljenega Clevelanda v Dallasu

RTV Slovenija 28.12.2023  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so doživeli nepričakovan poraz proti močno oslabljenemu Clevelandu (110:113). Cavaliersi, ki so v drugi četrtini zaostajali že za 20 točk, so tekmo končali z delnim izidom 19:5. Luka Dončić je zbral 39 točk, 7 skokov in 6 podaj.

24-letni Ljubljančan je blestel v prvem polčasu, ko je nasul 29 točk. Mavericksi so zlahka dosegali koše in si ob odmoru priigrali 15 točk prednosti (69:54). Sredi zadnje četrtine so še vedno vodili s 105:96 in prav nič ni kazalo na veliko vrnitev Clevelanda. Caris LeVert je 10 od 29 točk dosegel v zadnjih petih minutah in pol, ko je zrežiral preobrat. Seth Curry je zadel pet trojk iz devetih poskusov, Tim Hardaway pa ni imel strelskega večera (14 točk, 1/5 za