Fedosejev svetovni podprvak v pospešenem šahu, ugnal ga je le Carlsen

RTV Slovenija 28.12.2023  |  A. G.

Ruski velemojster Vladimir Fedosejev, ki od poletja nastopa za slovensko reprezentanco, je v uzbekistanskem mestu Samarkand postal svetovni podprvak v pospešenem šahu. Peti naslov svetovnega prvaka je osvojil Magnus Carlsen.

Na prvenstvu, ki je potekalo od 26. decembra, je Fedosejev zbral 9,5 točke od 13 možnih, kar je le pol točke manj od svetovnega Carlsena. Bron je z devetimi točkami osvojil Kitajec Džangdži Dži. Slovenske barve je zastopal tudi drugi ruski velemojster Anton Demčenko, ki je s 7,5 točke zasedel 64. mesto med 150 udeleženci. Po dveh dneh so bili v vodstvu Carlsen, Fedosejev in Dži. Zadnji dan je najprej Carlsen s črnimi figurami premagal Fedosejeva in vnato še Iranca