Vujović ubranil sedemmetrovko za minimalno zmago Zormanove čete

RTV Slovenija 29.12.2023  |  M. L.

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v Slovenj Gradcu premagala Avstrijo s 34:33 (16:15). To je bila prva in hkrati edina domača pripravljalna tekma pred nastopom na evropskem prvenstvu.

Varovanci Uroša Zormana so v 6. minuti povedli s 5:2 po dveh zaporednih golih člana nemškega Wetzlarja Domna Novaka. Avstrijci so izenačili na 5:5. Slovenci so izkoristili nekaj protinapadov in selektorja gostov Aleša Pajoviča prisilili v prvo minuto odmora pri izidu 12:9 v korist domačih. Tudi Zorman je v 21. minuti posegel po minuti odmora, potem ko so se Avstrijci hitro približali na gol zaostanka (11:12). Slovenija je bila v nadaljevanju prvega polčasa korak,