Amundsen in Diggins zmagovalca Tour de skija

RTV Slovenija 07.01.2024  |  M. L.

S tekmo s skupinskim štartom se je končala letošnja turneja Tour de ski. V moški konkurenci je slavil Francoz Jules Lapierre, turnejo pa je dobil Norvežan Harald Østberg Amundsen.

Ta je imel pred zadnjim dejanjem turneje, tekmo, ki se je končala z zaključnim vzponom na Alpe Cermis, 1:34 naskoka pred rojakom Erikom Valnesom, ki je v zaključku popustil in osvojil 11. mesto. Za Amundsenom je zaostal 45 sekund. Lapierrju, ki je dosegel krstno zmago v svetovnem pokalu, sta družbo na stopničkah po tekmi skupinskega štarta delala Nemec Friedrich Moch, ki je zaostal 2,4 sekunde, in rojak Hugo Lapalus (+16,0). V ženski konkurenci je sklepno