Grška pravljica Andraža Šporarja

SiolNET 07.01.2024  |  R. P.

Slovenski nogometni reprezentant Andraž Šporar je z dvema zadetkoma popeljal Panathinaikos do zmage nad Panetolikosom (2:1) v grškem prvenstvu. V igro je vstopil na začetku drugega polčasa, ko je bil še rezultat 0:0, nato pa postal veliki junak atenskega velikana, ki se je na lestvici vrnil na prvo mesto.

Če slovenski selektor Matjaž Kek v zadnjih tednih ni skrival nezadovoljstva nad skromno minutažo reprezentančne trojice pri Panathinaikosu (Šporar, Gnezda Čerin in Verbič), se mu je po tem, ko je prišel nov trener, Srba Ivana Jovanovića je na vročem stolčku nasledil sloviti Turek Faith Terim, vrnil nasmešek na obraz. Ne le, da so slovenski legionarji, ki v zadnjih letih predstavljajo pomembno moč atenskega velikana, začeli igrati bolj redno, ampak so se prebudili