Preobrat Tampe Baya za 500. zmago trenerja Cooperja

RTV Slovenija 10.01.2024  |  S. J.

Hokejisti Tampe Baya so v Ligi NHL po preobratu premagali Los Angeles s 3:2 in s tem Kraljem prizadejali že šesti zaporedni poraz. Odločilni gol je v tretji minuti podaljška dosegel Nick Perbix.

Po dveh tretjinah je kazalo na zmago ekipe iz Kalifornije, za katero sta zadela Phillip Danault in Matt Roy, pri obeh golih je podal Trevor Moore. A gostiteljem je v zadnji tretjini uspelo izenačiti po golih Tylerja Motta in Brandona Hagela. Zadnji je nato v podaljšku zaposlil Perbixa, ki je dosegel sploh prvi gol v sezoni. Trener Jon Cooper se je tako veselil jubilejne 500. zmage v najmočnejšem hokejskem tekmovanju na svetu. Za to je potreboval 839 tekem, hitreje