Realu se je v finalu pridružila Barcelona, obeta se El Clasico!

SiolNET 10.01.2024  |  R. P.

V Savdski Arabiji se ta teden odvija španski nogometni superpokal. V finalu se bosta za lovoriko udarila večna rivala Real Madrid in Barcelona. Beli baletniki so v uvodnem polfinalu v sredo na mestnem derbiju po podaljšku Atletico Madrid, za katerega je Jan Oblak branil vseh 120 minut, premagali s 5:3, Katalonci pa so dan pozneje z 2:0 odpravili Osasuno. Oba zadetka so dosegli v drugem polčasu.

Španski superpokal, 2023 Sportal Četrtoligaš namučil Barcelono Bogata dežela Savdska Arabija že tradicionalno gosti najboljše španske klube, ki se za superpokalno lovoriko potegujejo v tem delu Azije, in polni račun španske nogometne zveze. Španski prvaki Barcelona je v drugem polfinalu v četrtek z 2:0 ugnala pokalnega podprvaka Osasuno. Katalonce je v vodstvo popeljal Robert Lewandowski, končni rezultat pa je v tretji minuti sodnikovega dodatka postavil mladi