Savić z avtogolom v podaljšku poskrbel za glavobol Oblaka in soigralcev

RTV Slovenija 10.01.2024  |  M. R.

Nogometaši Reala so na polfinalni tekmi španskega superpokala v Riadu v Savdski Arabiji po podaljšku s 5:3 premagali mestnega tekmeca Atletico. V finalu se bodo v nedeljo pomerili z zmagovalcem četrtkovega obračuna med Barcelono in Osasuno.

Po prvem polčasu je bilo pred 25.000 gledalci 2:2, po koncu rednega dela tekme pa 3:3. Ključni dogodek se je zgodil v 116. minuti, ko je z avtogolom za vodstvo Reala s 4:3 poskrbel branilec Stefan Savić. Piko na i je v 122. minuti postavil Brahim Diaz z zadetkom v prazno mrežo. Po protinapadu je bil na sredini igrišča hitrejši od Jana Oblaka, ki je v akciji predtem ob izvajanju strela iz kota stekel v napad na pomoč soigralcem v lovu na izenačenje. Real ne pozna