Partizan z norim preobratom iz pekla do raja, Barcelona zanesljiva

SiolNET 12.01.2024  |  Š. L.

Košarkarji Partizana so v velikem slogu prišli do svoje 11. zmage v evroligi. V 21. krogu so po visokem zaostanku z velikim preobratom z 88:79 premagali Maccabi in prekinili niz dveh zaporednih porazov v Evropi. Igralci Anadoluja Efesa so visoko, z 99:75, nadigrali Virtus Bologno, Barcelona je brez večjih težav odpravila Žalgiris (91:73). Berlinska Alba, pri kateri je Žiga Samar zaradi poškodbe že dlje časa na stranskem tiru, je z 88:63 visoko slavila na gostovanju pri Asvelu.

Evroliga, 20. krog Za preobrat dneva so v petek poskrbeli košarkarji Partizana, ki so se na srečanju z Maccabijem, ki si ga je v Štark areni ogledal tudi Rašo Nesterović, po visokem zaostanku v prvem delu v drugem polčasu v velikem slogu vrnili med žive in prišli do svoje 11. zmage v evroligi. Zasedba Željka Obradovića je na začetku druge četrtine pred domačimi navijači zaostajala že s 13:37, ob polčasu so gostje vodili s 53:36. Odmoru je sledil preporod domačih,